Korduma kippuvad küsimused

Autolaen

Taotlemine

 • Millised on autolaenu taotlemise tingimused?

  Mogost saavad laenu taotleda kõik Eesti Vabariigi kodanikud ja Eestis elamisloa või elamisõiguse alusel elavad eraisikud, kes on vähemalt 18 aastat vanad.

 • Kuidas laenu taotletakse?

  Esita taotlus mogo kodulehel, vaatame taotluse üle ning hindame Sinu sõiduki. Taotluse esitamiseks sisesta oma andmed taotluse vormile. Positiivse vastuse korral saab lepingu sõlmida ID kaardi või Mobiil ID olemasolul digitaalselt või külastades sobivat mogo esindust. Pärast lepingu sõlmimist vormista sõiduk Eesti Maanteeameti filiaalis või e-teeninduses. Mogo OÜ on sõiduki omanik ja Sina vastutav kasutaja. Teavita mogo dokumentide vormistamisest ning teeme ülekande. Tunne rõõmu oma uuest sõidukist!

 • Millal ma vajan käendajat?

  Iga individuaalse taotluse hindamisel otsustab mogo, kas käendaja on vajalik. Äriklientidel on käendaja kohustuslik.

 • Kas ma saan taotleda autolaenu, kui mul on juba muid krediidikohustusi?

  Mogo teostab igale kliendile maksevõime analüüsi ning teeb laenuotsuse.

Sõiduki ostmise protsess

 • Kuidas osta sõidukit mogo partnerilt?

  Sobiva sõiduki leidmisel esita taotlus ning lisa taotlusele ka partnerilt saadud promokood. Kood tagab sulle paremad laenutingimused! Vaatame Sinu taotluse läbi 30 minuti jooksul, positiivse otsuse korral sõlmime lepingu. Pärast lepingu sõlmimist vormista sõiduk Eesti Maanteeameti filiaalis nii, et mogo OÜ on sõiduki omanik ja Sina vastutav kasutaja.

 • Kuidas osta sõidukit eraisikult või mõnelt ettevõttelt, kes ei ole mogo partner?

  Sobiva sõiduki leidmisel esita meile taotlus! Vaatame Sinu taotluse läbi 30 minuti jooksul! Positiivse vastu korral pöörduge sõidukiga lähimasse mogo filiaali, et sõlmida leping. Pärast lepingu sõlmimist vormista sõiduk Eesti Maanteeameti filiaalis nii, et mogo OÜ on sõiduki omanik ja Sina vastutav kasutaja. Ülekande teeme peale ümbervormistamist.

 • Millised dokumendid on vajalikud lepingu vormistamiseks?

  Laenulepingu vormistamiseks on vajalik isikut tõendav dokument: Eesti Vabariigi pass, välismaalase pass (nn hall pass), ID-kaart, juhiluba või elamisluba. Elamisluba või elamisõigus peavad kehtima vähemalt 6 kuud.
  Isikut tõendavat dokumenti on vaja ka Maanteeametis.

 • Kas autol peab olema kehtiv liikluskindlustus ja kaskokindlustuspoliis?

  Liikluskindlustuse poliisi vormistamine on kohustuslik pärast Maanteeametis registritoimingute tegemist (sõiduki mogo nimele kirjutamine). Kaskokindlustus ei ole kohustuslik.

 • Kes hindab autot?

  Sõidukit hindab erinevate andmebaaside põhjal automaatne hindamise algoritm nimega MOGOROBOT.

  mogo poolt antud hinnang ei ole sõiduki tehnilise olukorra garantiiks. Autot ostes soovitame järgida näpunäiteid veebilehelt www.ostatargalt.ee.

 • Kas pärast laenulepingu sõlmimist võin jätkuvalt oma autoga sõita?

  Lepingu sõlmimisel ja sõiduki ümberregistreerimisel saab sõiduki omanikuks mogo, Sina jääd vastutavaks kasutajaks. Sõidukiga võib sõita ainult Schengeni riikides.

Maksed

 • Kuidas toimub laenusumma tagastamine?

  Tasu oma igakuiseid osamakseid vastavalt lepingus märgitud maksegraafikule. Tasuda saad meie klienditeeninduskontoris kaardimaksena või ülekandega järgmistele pangakontodele:

  Makse saaja mogo OÜ
  LHV Pank EE497700771001386285
  SEB Pank EE911010220221503224
  Selgitusse lisa lepingu number.

  Tallinna ja Tartu esinduses saab tasuda sularahas.

 • Kui kaua kinnitatakse makset?

  Kui tehakse pangasisene makse, saab raha mõne minuti jooksul. Kui tegemist on pankadevahelise maksega, peab arvestama, et pangaülekannete kiirus sõltub saaja pangast.

 • Kas võin laenusumma ka varem tagasi maksta?

  Jah, kindlasti! Eraisikutele on laenusumma ennetähtaegne tagastamine tasuta.

 • Mis juhtub, kui ma ei suuda laenusummat tagastada?

  Kui peaksid sellisse olukorda sattuma, võta meiega ühendust ja proovime leida ühiselt lahenduse.

Kasulik info

 • Kas ma võin müüa sõiduki enne laenuperioodi lõppemist?

  Võta ühendust mogo klienditeenindusega ja teavita oma soovist sõidukit müüa. Edastame Sulle lõpparve. Kui lõpparve on tasutud, saad sõiduki vormistada, kas enda või kolmanda isiku nimele.

 • Kuidas registreerida auto enda nimele ümber kui laenusumma on tagastatud?

  Peale laenusumma tagastamist tuleb allkirjastada lõppakt, kas digitaalselt või mogo esinduses. Sõiduki saad ümber vormistada lõppakti ja isikut tõendava dokumendi alusel Eesti Maanteeameti filiaalis või e-teeninduses.

 • Kas kontaktandmete muutumisel pean mogo teavitama?

  Jah, andmete muudatusest palume teada anda e-maili teel info@mogo.ee või telefonil 6 888 200.

 • Kui ma tagastan mogole sõiduki, kas siis on minu rahalised kohustused mogo ees lõppenud?

  Sõiduki tagastamisega Sinu rahalised kohustused ei lõpe. Mogo paneb sõiduki müüki ning alles pärast müüki selgub, kas sõiduki müügihind katab kogu võlgnevuse.

 • Millised õigusaktid laienevad mogo ja kliendi vahel sõlmitud lepingule?

  Eesti Vabariigi normatiivaktid sidevahendi abil sõlmitud lepingute ja tarbijakrediidi kohta, mis reguleerivad poolte õigusi ja kohustusi.

 • Kes tasub sõiduki ümbervormistamise kulud?

  Kõik lepinguga soetud kulud kannab laenuvõtja. Maanteeameti büroodes on vormistamine 61 eurot, e-teeninduses 48 eurot (vastavalt Maanteeameti hinnakirjale)