Turvalisus

Küpsiste (cookies) kasutamine

Küpsised ja mogo veebisaitide külastajad

Nagu enamik teisi veebilehti kasutab ka mogo küpsiseid (cookies). Küpsised on väikesed infokillud, mida mogo saadab teie veebibrauserile. Brauser kirjutab selle info küpsisefaili, mis salvestatakse teie arvuti kõvakettale. See on vajalik, et mogo saaks tagada veebilehe täieliku toimimise. Tänu küpsises sisalduvale infole saab külastaja liikuda mogo veebilehel. Muutuva sisu ja funktsionaalsusega kohtades kohandatakse need külastaja vajadustega. Kui teie brauser ei luba küpsiste kasutamist, ei saa mogo tagada lehe külastajale veebisaidi korrektset toimimist ega funktsioonide ja sisu leidmist.

mogo kasutatavate küpsiste funktsioonid

  • mogo kasutab sessiooniküpsiseid, mis luuakse hetkel, mil külastaja siseneb mogo veebilehele. Need kustutatakse automaatselt, kui külastaja lehelt lahkub (sulgeb brauseri). Sessiooniküpsised tagavad külastajale info hõlpsa leidmise.
  • mogo kasutab ka püsiküpsiseid, mis luuakse siis, kui külastaja siseneb mogo veebilehele ja mis muutuvad sõltuvalt külastaja tegevusest. Küpsised toimivad näiteks reklaamide (ribareklaamid, jooksvad read, hüpikaknad) kuvamisel. Kui külastaja soovib, et mõnda neist reklaamidest enam ei kuvataks, siis salvestatakse see teave küpsisesse ja järgmisel külastuskorral seda kasutajale enam ei näidata. Ajutised küpsised toimivad teatud aja vältel. Pärast seda need kustutatakse automaatselt.
  • mogo kasutab ka aktiivsusküpsiseid. Need luuakse siis, kui külastaja siseneb esimest korda veebilehele ja nad fikseerivad külastaja tegevused. mogo kasutab Google Analyticsit, mis on kogu maailmas populaarne veebilehe kasutajate tegevuse analüüsivahend (lähemat teavet leiate siit). Google Analytics salvestab oma küpsistega külastaja tegevused veebilehel, et analüüsida lehe tõhusust ja muuta selle sisu paremaks. Täpsemat teavet Google'is kasutatavate küpsiste funktsioonide kohta leiate siit.

Küpsiste keelamine ja kontrollimine

mogo ei kasuta küpsiseid oma veebilehe külastajate isikuandmete kogumiseks. Külastaja võib ise vabalt valida, kas ta lubab või keelab küpsiste kasutamise. Veebilehe külastaja teab, et küpsiste kasutamise piiramine või keelamine takistab mogol pakkuda külastajale lehe täielikku toimimist. Mõned lehe funktsioonid ja jaotised ei pruugi siis üldse kättesaadavad olla.