autod

Kuidas saada lahti vanast autost? 5 võimalust, mida teha päevinäinud autoga

31.08.2022

Kuidas saada lahti vanast autost? 5 võimalust, mida teha päevinäinud autoga

Unistad uuest autost, aga vana autoga pole midagi peale hakata? Enne uue sõiduki soetamist tuleb ju kuidagi oma vanast lahti saada. Oleme kirja pannud 5 võimalust, mida teha enda päevinäinud autoga.

1. Müü enda auto ise

Kõikidest variantidest on kõige tulusam ikkagi enda auto ise maha müüa. Kui aga autot ise müüa, peab arvestama auto näitamisele kuluva ajaga. Tihti peab müüja käima oma autot mitukümmend korda mõnes bensiinijaamas või kaubanduskeskuse parklas näitamas enne kui sobiva ostja leiab. Samuti võtab aega eeltöö tegemine enne auto müümist. Kui tahad auto müügist maksimaalselt kasu saada, siis on vajalik õige hinnastamine, siseselt ja väliselt võimalikult heasse korda viimine ning õigetes kanalites reklaamimine.

2. Müü edasimüüjale

Paljud kasutatud autode edasimüüjad on spetsialiseerunud erasõidukite ostmisele, nende parandamisele ja edasimüümisele. Enamus edasimüüjatelt on võimalik juba veebis esialgne hinnapakkumine saada, sisestades mõned olulised andmed oma sõiduki kohta. Leia sellised teenusepakkujad lihtsalt sisestades otsingumootorisse märksõnad nagu: “autode kokkuost” või “autode ost”. Kui soovid probleemivabalt ja kiirelt autost lahti saada, siis võib just see variant sulle kõige paremini sobida. Mõned teenusepakkujaid pakuvad isegi tasuta järeletulemise võimalust. Kuna autode edasimüüjad ostavad ja müüvad autosid edasi ikka kasumi eesmärgil, siis üldiselt pakuvad nad kuskil 70-80% auto tegelikust turuväärtusest.

3. Autovahetus

Kui on uut autot vaja, siis ühe võimalusena tasub kindlasti uurida autovahetuse võimaluste kohta. Autovahetust pakuvad pea kõik margiesindused ja enamik kasutatud autode müüjatest. Vana autoga kauplemine aitab kompenseerida osa uue auto ostmise kuludest. Kui on vaja sõidukit välja vahetada, mitte lihtsalt müüa, siis võib just autovahetus olla sinu jaoks parim valik.
Pakume ka Mogos autovahetuse teenust, mis võimaldab mugavalt ja kiirelt vahetada enda praegune sõiduk uue vastu. Too vana auto meile ja osta uus auto Mogo laenuga! Sinu vana auto sobib ka uue auto sissemakseks. 

4. Müü auto juppideks

Isegi kui sinu auto ei ole enam tehniliselt suurepärases korras, võivad selle osad siiski väärtuslikud olla. Auto varuosade müümine võib anda rohkem tulu, kui arvata oskad, seega ära kanna seda varianti kohe maha. Helista lähimale autode taaskasutuskeskusesse, esita oma auto mark, mudel ja aasta ning vaata, kui palju nad sulle pakuvad.

5. Müü oksjonil

Kui eelnevad variandid ei tundu sulle mingil põhjusel mõistlikud, siis on alati võimalik ka auto oksjonile panna. Lõpliku hinna kujunumine oksjonil võib positiivses mõttes üllatada, sest kunagi ei tea, mis see lõpp tulemus tuleb. Samuti saad ise määrata alghinna, millest allpoole hind niikuinii kukkuda ei saa.

sales