laen
taotlemine

Millise eesmärgiga taotletakse laenu sõiduki tagatisel?

30.06.2022

Millise eesmärgiga taotletakse laenu sõiduki tagatisel?

Mida kujutab endast laen auto tagatisel?

Laen auto tagatisel toimib sisuliselt samamoodi nagu tavaline väikelaen, ainuke lisatingimus on, et laenu kindlustamiseks on vajalik tagatis sõiduki näol. Kuna antud laen on kindlustatud tagatisega, siis saab üldjuhul krediidiandja pakkuda soodsamaid ja paindlikemaid tingimusi. Tagatisega laenule on ka lihtsam krediidiandja tingimusi täita, sest sa kujutad endast laenuandjale väiksemat riski.

Milline sõiduk sobib tagatiseks? Näiteks:

  • Isiklik või ettevõttele kuuluv auto;
  • Mootorratas või roller;
  • Lennuk või helikopter;
  • Paat, jaht või laev;
  • Traktor või mõni muu põllutöömasin.

Mis otstarbel laenu auto tagatisel kasutada?

Laen auto tagatisel annab võimaluse viia ellu mõni suurem plaan, parandada eluolu või teha vajalik ost. Mis iganes põhjusel on raha järele vajadus tekkinud – laen auto tagatisel on hea variant, kuna enamasti toimub laenu väljastamise protsess kiirelt ja laenusaamise tingimused on teiste laenutüüpidega võrreldes leebemad. Laenu võtmisesse ei tasu aga leebelt suhtuda – iga laen tuleb koos intressidega tagasi maksta ja makseraskuste korral võib krediidiandja sinu sõiduki seaduslikult kulude katteks endale võtta.

Sellest tulenevalt tuleb põhjalikult kaaluda laenu võtmise vajalikkust ja ennekõike tasub laenuraha kasutada suuremate ja eluliselt tähtsate väljaminekute katteks nagu: 

Auto remontimine

Auto on tarbeese ja igapäevaselt kasutusel olevad sõidukid kipuvad ikka aeg-ajalt lagunema. Sageli juhtuvad probleemid masinatega ootamatult ja kindlustus ei pruugi tarbimisest tingituid probleeme rahaliselt katta. Sõltuvalt autost ja veast võivad kulud ulatuda väga suureks ning võimalikult kiireks probleemi lahendamiseks võibki vaja minna laenu.

Kodu renoveerimine või sisustuse uuendamine

Kodu tarbeks laenamine on kahtlemata üks otstarbekamaid laenuraha kasutamise viise, eriti kui on plaanis lähiajal hakata elamist müüma. Nii tõstab kodu väärtust ja isegi kui ei ole plaanis müüa, siis oma elamisse investeerimine on alati hea mõte. Kodu renoveerimine on aga kulukas ettevõtmine ja vaba raha puudumine on kõige suurem takistus.

Reisimine

Reisimine on üks parimaid viise, kuidas endasse investeerida. Koroonapandeemia tõttu on paljud inimesed pidanud reisimisest loobuma ja nüüd piirangute vabamal perioodil kibeletakse rohkem kui kunagi varem välismaale puhkama. Reisil olles aga peab arvestama märkimisväärsete ja ootamatute kuludega, mis võivad ületada planeeritud eelarvet. Erinevate uuringute kohaselt läheb umbes ühel neljandikul inimestest pea iga kord reisimiseks mõeldud eelarve lõhki.

sales