liising

Kuidas müüa liisinguautot?

11.12.2023

Kuidas müüa liisinguautot?

On mitmeid viise, kuidas soetada nii uus kui ka kasutatud auto. Autoliising on üks neist. Liisinguauto on sõiduk, mida ei omata täielikult, vaid mille eest tasutakse igakuiseid makseid teatud ajavahemikuks, tavaliselt 4-5 aasta jooksul. Liisinguperioodi lõppedes on võimalus auto välja osta või tagastada liisingufirmale. Kui tekib vajadus või soov liisinguauto enne liisinguperioodi lõppu müüa, siis on oluline teada, kuidas seda õigesti teha.

Autoliisingu tüübid

Kapitalirent

Kapitalirent sobib neile, kes soovivad pärast liisinguperioodi lõppu auto omanikuks saada. Selle liisingutüübi puhul tasutakse liisinguperioodi jooksul kogu auto maksumus koos intressidega. Liisinguperioodi lõppedes ja kõikide maksete tasumisel saab klient auto omanikuks.

Kasutusrent

Kasutusrent on ideaalne neile, kes ei soovi pärast liisinguperioodi lõppu auto omanikuks saada, vaid soovivad auto tagastada või liisida uue sõiduki. Liisinguandja ostab auto ja annab selle kliendi kasutusse. Liisinguperioodi lõpus saab auto tagastada või vahetada uue vastu.

Kas ma saan müüa oma liisinguauto?

Enamasti, kui liisingulepingus on määratud jääkväärtus, on seaduslik luba auto enne liisiperioodi lõppu müüa. Selleks on vaja liisingufirma nõusolekut ja tavaliselt tuleb tasuda ülejäänud makseid koos jääkväärtuse summaga.

Teine võimalus on liisingulepingu kohustuste üleandmine teisele isikule. Uus ostja võtab üle järelejäänud maksed ja liisingutingimused. 

Liisingus oleva sõiduki võib ka ennetähtaegselt tagastada, kuid see võib kaasa tuua lisatasusid või muid kulusid enne uue sõiduki liisimist.

Nõuanded liisingus oleva sõiduki müümiseks

Kui oled saanud loa oma liisinguauto müümiseks, siis siin on mõned kiired näpunäited protsessi lihtsustamiseks:

  • Lepingutingimuste kontrollimine: Uuri oma liisingulepingut piirangute ja kulude osas.
  • Liisingufirma nõusolek: Hangi kirjalik luba liisingufirmalt enne müügiprotsessi alustamist.
  • Auto reklaamimine: Anna potentsiaalsetele ostjatele teada auto liisingustaatusest ja olulistest detailidest.
  • Liisingu üleandmise korrektsus: Veendu, et liisingu ülekanne uuele ostjale ja vormistamine oleks tehtud korrektselt.

Liisinguauto müümine on võimalik, kuid nõuab koostööd liisingufirmaga ja põhjalikku tutvumist lepingutingimustega. Enne müügiprotsessi alustamist on soovitatav võtta ühendust liisingupakkujaga, et arutada kõiki võimalikke valikuid ja tagajärgi.

sales