autod

Kuidas kontrollida kasutatud auto ajalugu?

13.06.2024

Kuidas kontrollida kasutatud auto ajalugu?

Kasutatud auto ostmine on vastutusrikas samm, mis nõuab hoolikat auto mineviku uurimist. Kui auto ajalugu on kontrollimata, varitsevad mitmed riskid: varjatud defektid, manipuleeritud läbisõit, tegemist võib olla ka varastatud sõidukiga või osalenud tõsistes õnnetustes. Kõik see võib uuele omanikule kaasa tuua suuri rahalisi väljaminekuid. Seepärast on oluline enne ostu põhjalikult uurida soovitud auto ajalugu.

Auto ostmisel võib teil vaja minna täiendavat rahalist abi. Meie, Mogo, spetsialiseerume kiirlaenude pakkumisele nii era- kui ka juriidilistele isikutele. Esitage autolaenu taotlus meie veebisaidil ja saate raha juba täna.

Milliseid andmeid tuleks kontrollida enne kasutatud auto ostmist?

VIN-koodi ja registreerimisnumbri abil saab kätte palju olulist infot:

 1. Tehnonõuetele vastavuse ülevaatuste ajalugu. Järsud muutused läbisõidus võivad viidata odomeetri näitude manipuleerimisele.
 2. Auto kindlustusandmed, sealhulgas kindlustusandja nimi ja lepingu number.
 3. Kindlustuse ja tehnoülevaatuse kehtivusajad.
 4. Tehnilised omadused ja tootmismaa.
 5. Võimalikud piirangud sõidukile: vargus või müügikeeld.
 6. Tehnoülevaatuse tulemused ja tuvastatud vead.
 7. Registreerimisandmete ajalugu ja omanike vahetused. Erinevused müüja antud teabega on põhjus muretsemiseks.

Nende andmete analüüs aitab tuvastada auto probleeme ja selle juriidilist seisundit enne ostmist.

Kust leida teavet auto ajaloo kohta?

Peamine allikas sõiduki taustakontrolliks on Eesti Transpordiameti elektrooniline teenus eteenindus.mnt.ee. Auto registreerimisandmete aruande tellimisel saate täieliku ülevaate kõigist omanikest, registreerimisperioodidest, odomeetri näitudest, remonditöödest ja kindlustusjuhtumitest. Kontrolli saab teha auto registreerimisnumbri ja/või VIN-koodi järgi, mis aitab kohe kindlaks teha, kas sõiduk vastab müüja kirjeldatule.

Lisaks Eesti Transpordiameti elektroonilisele teenusele pakuvad auto kontrollimise teenust järgmised teenused:

 • Auto24.ee - suur autode portaal, mis pakub VIN-koodi järgi kontrollimist andmetega ELi riikide läbisõidu, remondi, varguse ja muude teabega.
 • Autokindlustus.ee - teenus kindlustusjuhtumite ja konkreetse auto remondi aruande tellimiseks VIN-numbri järgi.
 • Carvertical.com - auto ajaloo põhjalik kontroll VIN-koodi järgi, kasutades andmeid rahvusvahelistest andmebaasidest Euroopa riikides.
 • Vinkoodikontroll.ee - veebiteenus, mis võimaldab kontrollida kasutatud auto VIN-koodi. Aruandes saate teavet auto ajaloo, odomeetri ja võimalike avariide kohta.

Hoolikas autoajaloo kontrollimine nõuab küll teatud pingutusi, kuid see võib päästa teid suurtest ebameeldivatest üllatustest pärast ostu. Parem on investeerida aega ja raha eelnevasse taustauuringusse, kui hiljem kahetseda.